Co jsou izolační desky Silca?

krbová kamna doma

Izolační desky Silca se používají jako předezdívka a tepelná izolace například u stavby kamen. Silca desky jsou vyrobeny z křemičito vápenatého materiálu. Tyto desky jsou vyráběny ve společnosti Silca Service- und Vertriebsgesellschaft für Dämmstoffe GmbH. Jedná se o německou firmu působící na trhu od roku 1986. Hlavní oblastí činnosti firmy jsou produkty pro oblast požární ochrany a tepelné izolace, odléváním lehkých kovů a v oblasti domácích krbů a komínů.

V čem jsou desky Silca jedinečné? Jaké jsou jejich výhody?

Velkou výhodou těchto desek je jejich minimální tloušťka. Díky tomu nepotřebují tolik prostoru při instalaci. I přes minimální tloušťku jsou nehořlavé podle potřebné normy. Potěší Vás i informace, že se jedná o ekologický výrobek. Neobsahuje žádné škodliviny, nezpůsobí Vám žádné zdravotní komplikace. Desky Silca mají benefit i v tom, že je můžete použít jako předezdívku a současně jako tepelnou izolaci. Nebudete potřebovat dva stavební prvky. Stavba s nimi jde lehce a rychle, protože se vyrábí ve formě velkorozměrových desek. Při jejich použití oceníte jednoduchost opracování i lehkost, se kterou můžete desky upravovat. Klíčovou informací do budoucna je jejich bezproblémová likvidace, postupuje se stejně jako u stavebního odpadu. A v neposlední řadě je výhodou kvalita výrobce, německá firma Silca má za sebou řadu let vývoje v oblasti tepelných izolací i krbů a komínů.

V jakých rozměrech se izolační desky Silca vyrábí?

Silca izolační desky jsou vyráběny v několika formátech, které jsou standardní. Jsou to formáty o velikosti 1250×500 mm, 1000×625 mm a 625×500 mm. V případě, že potřebujete větší formáty, lze je zakoupit. Z hlediska tloušťky se desky pohybují mezi 25 – 100 mm.

Kolik stojí izolační desky Silca?

Cena izolačních desek Silca se liší podle tloušťky a rozměru. Například deska Silca 250 KM 30 mm v rozměru 1000×625 mm Vás vyjde na cca 800 Kč za kus. Naopak deska Silca 250 KM 25 mm ve stejném rozměru vychází na cca 500 Kč za kus. Jak vidíte, jejich cenu vždy výrazně ovlivňuje jejich tloušťka.

Podobný článek:  K čemu se používá VPN?

Jak je potřeba připravit podklad pro instalaci Silca desek?

Silca desky mají velkou kvalitu, ale abyste mohli využít jejich vlastností naplno, je nutné už při přípravě plochy postupovat podle doporučení a návodů. Pro instalaci desek Silco musíte zajistit, aby bylo zdivo dostatečně vyschlé. Jakákoliv vlhkost navíc by mohla způsobit zhoršení vlastností desek. Izolovaná plocha musí být očištěna od nečistot nebo například malty, desky by nemusely být dostatečně přilnavé k povrchu. Klíčem k úspěšné instalaci desek je suchá, čistá, lehce nasákavá a co nejrovnější plocha.

Jak se lepí desky Silca?

Jak je potřeba zacházet s lepidlem na desky Silca?

Izolační desky Silca je zapotřebí (podle výrobce) lepit pouze lepidlem Silcadur KM. Toto lepidlo je nutné dobře uchovávat, aby mělo své ideální vlastnosti. Lepidlo mějte vždy v suchu. Lepidlo by nemělo být vystaveno mrazu. A s tím souvisí i jeho zpracování, při kterém je nutno dodržet teplotu okolí nad 10 stupni Celsia. Než lepidlo použijete, promíchejte ho nebo prohnětejte. Lepidlo není potřeba už nijak ředit, je už od výroby připraveno k použití.  

Jak a čím nanést lepidlo na izolační desky Silca?

Než lepidlo na desky nanesete, je nutné, aby na lepené ploše nebyla mastnota ani olej. Neměl by se na ploše nacházet ani hrubý prach. Lepící plochy na izolačních deskách těsně před nanesením lepidla navlhčete vodou. Je zapotřebí nanést vodu v objemu cca 350 g/m2.

TIP REDAKCE: Pro nanášení vody na izolační desky se dá nejlépe využít štětka. Díky ní se voda dobře roztáhne po celé ploše v dostatečném množství potřebném pro lepení.

SILCA Silcadur KM Kleber lepidlo 6,5 kg
SILCA Silcadur KM Kleber lepidlo 6,5 kg

Aby se Vám lepidlo nanášelo, co nejlépe, kupte si ozubenou roztěrku s trojhrannými zuby. Zuby by měly mít 4 mm. V případě, že máte lepidlo v plastové hadici, je nutné vytlačit dostatečné množství v jedné řadě. Lepidlo by mělo po přitlačení na zdivo mezi deskami mírně protékat. Tomu uzpůsobte jeho množství.

Podobný článek:  Jak vybrat digitální kameru?

Závěrem o izolačních deskách Silca…

Izolační desky Silca patří mezi nejkvalitnější stavební materiál pro předezvídku a tepelnou izolaci na trhu. Německá kvalita, se kterou se navíc i velmi dobře pracuje, zajistí bezpečnost a skvělé vlastnosti krbu a kamen. Věříme, že Vám článek pomohl dostatečně poznat tyto desky, a že je budete moct využít při stavbě i u Vás.

Podobné příspěvky